Türkiye

10 Maddede İznik

1. İznik, Bursa’ya bağlı ve İznik Gölü kıyısında bir ilçemiz malum. İznik’e gelindiğinde yapılacak en güzel aktivite İznik Gölü’nde kürek çekmek / kano kullanmaktır. Sabahın erken bir vakti, daha yerli halk dışarı çıkmamışken, göl de sessiz sedasız ilk ziyaretçisini beklerken göle iniyorsunuz. Manzara harika, sessizlik ve siz, huzurlu ve yalnızsınız.

2. İznik çinileri meşhur, çini severler İznik’te dört bir yanda yer alan çini çarşıları ve dükkanlarında vakit geçirebilir. Tabak – çanak hediyeleri kesinlikle buradan alınabilir.

3. İznik’te yapılacak diğer bir aktivite bisiklet kiralayarak İznik Gölü kıyısını ve İznik köylerini bisikletle turlamak. Göl kenarı boyunca harika manzaralar var, doğayla iç içe huzur doluyorsunuz. Köylere doğru yol alırken tepeye çıktığınızda İznik’i tüm yeşili ve mavisiyle tepeden görmek de çok güzel.

4. Biz gittiğimizde Seyir Butik Otel‘de kalmıştık, Seyir Butik’in artıları şöyle: göle yakın, araba kullanmadan yürüyerek göl kenarına inilebilir. Otelin kendi bisikletleri var, onları kiralayarak göl kıyısı ve İznik köyleri turlanabilir. Otelin anlaşmalı olduğu kano şirketi var, ertesi sabah kano kullanmak istediğinizi akşamdan bildirdiğinizde gerekli hazırlıkları yapıyorlar.

Bu sitede yazılı bulunan gözlem ve söylemlerin, her sayfada 10 madde ile aktarılması hedeflenmiş olup, bu bazı sayfalarda bilinçli olarak 10 maddeyi aşmış, bazılarında 10 maddeden az kalmıştır (bu normaldir, site sahibi bu durumun farkındadır), ortalaması 10 maddedir.

 

No Comments Found

Leave a Reply